KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977026
nr 1397 7026
Otto Rydelius
(1919-1957), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på pannå, 55x49, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Otto Rydelius, svensk tecknare, skulptör och grafiker född 1919, död 1957 .
Utrop:
500 kr
måndag 17 maj 2021
kl 18:20:03
Otto Rydelius
Läs mer om Otto Rydelius